SPP – Aktuality

Porota jednala v Lomnici na ustavujícím zasedání   [26.08.2016]
Porota projednávala na svém ustavujícím zasedání dne 24. srpna zadání a soutěžní podmínky k ideové urbanisticko-architektonické soutěži "Obnova náměstí Palackého v Lomnici". Že je Lomnice moc pěkná i se svým malebným okolím, dokládají fotografie, na nichž jsou zachyceni jednak porotci na obhlídce náměstí, dále je vidět část náměstí s radnicí z věže kostela a na další fotografii pak silueta městečka.      


Katalog soutěžních návrhů - Úvaly   [19.08.2016]
V městě Úvaly skončila v červnu 2016 architektonická soutěž na stavbu knihovny a společenského centra. V zářijovém čísle časopisu Život Úval bude zveřejněn, jako speciální příloha, katalog se všemi soutěžními návrhy a stanovisky poroty. Katalog obdrží obyvatelé Úval a omezená část bude k dispozici na městském úřadě.


Lomnice - složení poroty   [30.07.2016]
Začátkem září bude vyhlášena ideová urbanisticko-architektonická soutěž na celkovou obnovu náměstí Palackého v Lomnici. Porota bude pracovat ve složení  ing. arch. Jan Sedlák,  ing. arch. Marek Štěpán, ing. arch. Eva Špačková, Mgr. Marie Brázdová, PhDr., ing. Petr Nahodil a dále ing. arch. ing. Jiří Janďourek a Milan Peringer.


Anotace přednášky prof. M. Knížáka Dr. A.   [26.07.2016]
DO NOT FUCK THE CONTEXT (několik tezí z připravované přednášky prof. Milana Knížáka, Dr. A. na konferenci Platformy městských architektů a Společnosti Petra Parléře v Prachaticích) Jsem šťasten, že žiji v současné době. Máme elektřinu, antibiotika, zubaře, auta, letadla a tzv. demokracii, ale co se týká měst a obcí, hrozně rád bych se vrátil, dejme tomu 150 let dozadu, abych zažil města jako urbanistické celky podléhající nějakému řádu, nějaké hierarchii. Pohled na dnešní lidská sídliště mě netěší. Nejedná se o organické celky, ale o zmatené skrumáže.


Tematické zaměření Ceny Petra Parléře 2016   [14.07.2016]
Správní rada Společnosti Petra Parléře vyhlásila témata 14. ročníku prestižní urbanisticko-architektonické soutěže o Cenu Petra Parléře: školy, domovy pro seniory a malometrážní byty. Města a obce  mohou jejím prostřednictvím požádat o uspořádání architektonických soutěží na zpracování projektů nových škol, domovů pro seniory a malometrážních bytů. Žádosti budou přijímány do výběrového řízení na základě podmínek, které budou zveřejněny 24. srpna 2016 s tím, že do uvedené soutěže budou v každé kategorii zařazeny maximálně tři žádosti.


Chystáme


29. 8. 2016 - Vyhlášení ideové architektonické soutěže Lomnice  

13. 9. 2016 - Uzávěrka přihlášek na konferenci Inspirace pro utkání s budoucností

20. 9. 2016 -  Konference Platformy architektů měst (Prachatice)

19.10. 2016 - Úvod do psychologie architektury ( přednáška Allana Gintela ) 

říjen 2016 - Sympozion o příští podobě rekreačních objektů    

 

 

 

Partneři           

                  

Zasílání novinek e-mailem:


Chcete-li pravidelně získávat informace o novinkách, přihlašte se níže k odběru novinek e-mailem.

Vaše e-mailová adresa:
Počet návštěv: 145326 od 08. 04. 2006